We kunnen er niet omheen: het is tropisch warm in Nederland!
Honden en katten kunnen alleen zweten via hun voetzooltjes (onvoldoende om af te koelen) en konijnen kunnen zelfs helemaal niet zweten. Reden te meer om huisdier(en) extra goed in de gaten te houden. Het risico op oververhitting ligt op de loer.
Belangrijk is bijvoorbeeld;
– Bied onbeperkt versdrink water aan.
– Laat honden vroeg in de ochtend of laat in de avond uit. Vermijd temperaturen boven de 25 graden zoveel mogelijk.
– Zorg voor een koele slaapplek, uit de zon.
– Leg een fles bevroren water (met een handdoek er omheen) in het konijnenhok, of op de bank waar de kat vaak ligt te slapen.
– Controleer konijnen minimaal 2 keer per dag op vieze billen en wondjes (i.v.m. de verhoogde kans op maden!).
– Koel honden af met een natte (niet ijskoude!) handdoek: vooral de poten, hals, oren en kop.
– Smeer huid met weinig pigment (bijvoorbeeld witte neusjes en oor randen) in met zonnebrand speciaal voor dieren.
– Zwemt de hond graag? Spoel bij thuiskomst alle zand uit de vacht en maak de vacht goed droog: we zien helaas regelmatig hotspots.
Heeft je huisdier het warm?
– Brengt het dier naar een schaduw plek.
– Koel geleidelijk; maak de vacht nat met lauw water (dus niet met ijskoud water!).
– Maak vooral de poten, hals en oren nat met water.
– Bied het dier vers drinkwater aan maar dwing het niet om te drinken.
Zie je tekenen van oververhitting? Neem direct telefonisch contact met ons op via telefoonnummer 0522-75006
Wat zijn tekenen van oververhitting?
– Hijgen en kwijlen,
– Ademen met de bek open,
– Een snelle en oppervlakkige ademhaling,
– Futloos, onrustig,
– Niet kunnen opstaan of wankelend lopen,
– Warme poten en oren,
– Rode of juist bleke slijmvliezen,
– Braken en/of diarree,
– Een verhoogde lichaamstemperatuur (39+ graden)
Op de website van het LICG staat meer informatie en tips, klik op de onderstaande link;
LICG – Dier en warmte



